Svačinový koutek

Redakce místního časopisu

Moderátoři: Beatrix, yohannka, Manori, Eternity

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Manori » ned úno 26, 2012 8:46 pm

no, tak nezobrazuje..až když se v menu rozklikne kategorie, tak se objeví pak záhlaví, jinak ne- vedle nadpisu to nejde, nebo nejde to hlavně rozlišit...ale tak, žas extra snad nevadí, že to nebude tak hodně odlišený...kdyby se Pent nějak moooc roztahoval, vždycky mu můžu udělat vlastní webovky s vlastním portálem a propojit to odkazy (endora propojování webů nezakazuje, dokonce lze pod jedním účtem mít vícero adres - jakože landofsinners.hys, pentagram.hys.cz, bystrozorky.hys.cz a všechno pod účtem Manori) ale to by fungoval opravdu samostatně a na to by musel opravdu vycházet pravidelně...aby se vyplatil čas vložený do kompletní instalace webovek.

Ale i to je možnost. nastartovat vlastní web (bez plus programu, ten je zaplacen pouze pro LoS a jeho doménu)
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 3302
Registrován: sob pro 27, 2008 2:03 pm
Bydliště: Nautilon

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod mollyz » ned úno 26, 2012 9:30 pm

Jako pravidelný čtenář se nabízím s občasným nějakým receptem. Asi bych to vždycky poslala Bei, protože všechno technické, co tu probíráte..ehm...no, prostě jsem tupoň.. :roll:

Jinak úplně skvělé nápady!
Nepropadejte panice!
Uživatelský avatar
mollyz
VIP Member
 
Příspěvky: 3136
Registrován: ned lis 01, 2009 10:43 pm
Bydliště: Nemocnice sv. Munga

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Styx » ned úno 26, 2012 9:45 pm

Fíí, to zírám, co je najednou k mání potenciálních redaktorek! :D Jak tak koukám, tak budu asi jediná, co nebude přispívat do konkurenčního plátku :lol:
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod mollyz » ned úno 26, 2012 9:49 pm

To je jasný, Styx. Nikdo tak dobře neumí vybzučet drby jako ty! :P ;)
Nepropadejte panice!
Uživatelský avatar
mollyz
VIP Member
 
Příspěvky: 3136
Registrován: ned lis 01, 2009 10:43 pm
Bydliště: Nemocnice sv. Munga

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Beatrix » pon úno 27, 2012 12:32 am

Styx neboj se, že by tam bylo denně deset článků! Spíš bych to viděla v hladině jako doteď.

Manori netuším co je to bonus program a dost sem nad tím přemýšlela..vím, že tohle je takový..polovičatý řešení a nikdo z něho nejsme extra nadšení - Styx přijde o svůj jedinečnej prostor a my v podstatě taky (těžko říct, co je horší - jít do exilu, nebo si nechat někoho nakvindovat do baráku?), ale nevychází u nás tolik článků, aby ses zrovna teď dělala ještě s dalšíma stránkama. Kdyby šlo jenom o to nahodit to a spánembohem, řvala bych dem do toho, ale tohle by ti zabralo zase takovýho času...a pak by vyšlo pár článků do měsíce..takže bych byla pro to minimálně to takhle zkusit a uvidíme.
Teď je to tak nafofr, že snad ani nevíme, kde nám hlava stojí a čí sme. Primární je čtenáře, pokud jsou i nějací "zahraniční" ( = ne místní) navést sem.
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Beatrix » pon úno 27, 2012 1:45 am

sčítací formuláře odeslaný.

Takže, rubriky:

Oběžník - nechat jako oběžník, nebo přejmenovat? - blahopřání, info...
Drabblata a spol. - nějakej název pro to? - adventskalender, básničky, povídky na pokračování
Kaffeepauzy - vtipy, breaky, obrázky...
Drby - což vlastně bývalo moodyho oko...
Kotlík - horoskopy, recepty, ezoterika usw.


To by mělo bohatě stačit s tím, že by se ty názvy zevšeobecnily nějak, ať se tam pak dá upíchnout kdeco. - S čímž souvisí - rubriky se budou přejmenovávat, souhlasíme? Návrhy?

+
Vím, že je to možná nečekaná otázka, ale budeme pokračovat pod názvem Pentagram? Je čas radikálních řezů, takže pokud někdy, teď. Kdyby někdo toužil přejmenovat nás třeba na Kyvadlo a podobně, můžem tu o tom pohovořit. ;)

+
Jak už jsem psala myslím na chatbox, ze své kanceláře jsem odmazala titul šéfredaktorka, protože se vztahoval na období minulý. I když ten titul považuju spíš za kosmetickej doplněk, protože všichni rozhodujem o všem, bylo by přecejen v zájmu nechaosu asi dobrý orientačně zvolit někoho, kdo bude mít nadhled nad vším co se v pentagramu chystá a bude se teda hlavně domlouvat se storm, protože to bude třeba.
Takže je několik možností, který bych navrhla - buď si přímo řeknete koho byste tam tak chtěli, nemám problém pracovat prakticky pod kýmkoliv, se všema se tu dá domluvit (případně strhnem převrat, ehm...), nebo můžete napsat Manori a anonymně se dá hladovat v anketě, aby se to ke mně nedoneslo, kdybyste se mě náhodou báli :hell: (tento jev se tu, zdá se, nějak prapodivně rozmáhá a já vážně netuším proč! :happy* )


Tož prosím o vyjádření k výše uvedeným...

Jo a Man odlišení P a DV by mohlo být prozatím dostačující. Ono...v grundu je to vlastně jedno, stejně tam budou posepsaní autoři, a když už budem hrát víceméně na dvou půlkách jednoho hřiště...

A možná by na hlavní stránce mohlo být víc článků? Nebo..jinak uspořádaný? Nešlo by to tam nějak rozdělit přímo? Vpravo P, vlevo DV...nevím, jen hážu... Jen aby jedny kvůli druhejm nezapadaly moc rychle.


A ještěěě - kdy to pudeme a kam zapít? Vlítnem někam tady na losu, nebo byste rádi chat? Ten by připadal v úvahu tak ve čtvrtek, pátek, sobotu, neděli...
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Eternity » pon úno 27, 2012 9:23 am

pročtu si a pak dám vědět. nestíhám. ale snad přes oběd. :Love
„Jakýkoli náhled na realitu, který není zvláštní, je lživý.“ Nail Gaiman
Uživatelský avatar
Eternity
VIP Member
 
Příspěvky: 1019
Registrován: úte kvě 12, 2009 10:58 am
Bydliště: Holistická detektivní kancelář D&E, momentálně LoS, Příčná ulice

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Manori » pon úno 27, 2012 12:03 pm

(zatím jen v rychlosti, neb valím k té dr)

Bea: plus program - to je to, co mi přispíváte - znamená to víc prostoru,větší objem přenosu dat, větší databázi, garantovanou zálohu a web bez reklamy. Je to vázané na kokrétní web (landofsinners) né na můj účet u endory. Navíc, plus zajistí, že nesmažou web kvůli neaktivitě(toho bych se ale nebála).

ad vlastní web - no, systém jako takový ti rozběhnu v podstatě do půl hodinky ;) endora je šikovná a umožnuje instalaci joomly (toho, co má los), wordpressu, drupalu atp. jedním kliknutím.(říkám rovnou, že by to byla joomla, protože s tou relativně už umím). Takže nainstalovat to není problém. Práce začíná se vzhledem, vytvořením rubrik, museli by se redaktoři znova registrovat. Což se samozřejmě může udělat za běhu. Ted jsem doma, takže relativně by se to dalo. Záleží ale opravdu na lidech-co by přispívali, jestli budou přispívat. (samozřejmě není problém zaplatit plus i pro Pent - když se složíme:D:D)

vlastní sídlo Pentu má velkou výhodu v tom, že by byl prostě..svůj, nebil by se s DV a pro cizí čtenáře, kteří neznají los, by to bylo přehlednější..takhle je to plivne na los - komunitu, o které třeba moc neví a můžou být zmatení.
Taky nejde moc korigovat hlavní stránku - bud ručně (achich ouvej) nebo to prostě vyjíždí podle data vydání...čili tak trochu bordel.
Je otázka, jestli tedy začlenit Pent jako součást losu - prostě koutek, kde se místní budou občas moct vyřádit, nebo to udělat veřejněji, tedy po vlastní ose.

Tohle by chtělo si asi taky ujasnit, aby se nezačínalo něco někde a pak to netahalo zas jinam. vložím anketu, abyste si mohli naklikat, jak si to kdo představuje, at se neunáhlíme. Samozřejmě, že Pent na Losu klidně nechám, jen jde o to, co bude lepší:)
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 3302
Registrován: sob pro 27, 2008 2:03 pm
Bydliště: Nautilon

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Beatrix » pon úno 27, 2012 12:31 pm

Což mi připomíná, že sem se chtěla zeptat na příspěvky na LoS! Už nějak dlouho ses nepřihlásila!

Každopádně - jde o to, že musíme pracovat s realitou - víc než to, co vycházelo teď, pravděpodobně vycházet nebude. Stačí to na vlastní web? Resp. stojí to kvůli tomu za to? To se musíš rozhodnout především ty a čtenáři.
- Je asi jasný, že kdyby se do novýho webu šlo, tak semnou se má počítat...
A co se přímo vzhledu a systému týče to už de mimo mě :pii Víš, že se v tom nevyznáám a svěřujeme se do tvých ruk.

(Jináč když o tom nachvílu zauvažuju jako o samostatným webu, bylo by dobrý asi nějak udělat, aby bylo na losu vidět, že tam něco vyšlo, nějaký okýnko..nebo možná to udělat jak to má Storm - napsat vždycky do foora..ale to je daleko pryč..)
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Eternity » pon úno 27, 2012 2:03 pm

tááák!

s rubrikama souhlasím. kdyby něco, vždycky se to dá narvat někam i přibližně tématicky. a jak o tom přemýšlím, jsem nejspíš pro, aby byl Pent (jméno určitě nechat) zatím součástí LoSu. pak se buď rozjede jak urvanej vlak - a dalo by se mluvit i realizovat vlastní web, nebo to zase tak silné nebude a klidně stačí, když bude zanořen pod Los.

nevím, jak Storm, ale zdá se mi, že spíš ta konkurence - i kdyby to měly být narážky na konkurenci a dohadování se (snad jen hádky na efekt, nikoli osobní) může oboum periodikům přidat na množství textu i popularitě u čtenářů. teda nevím - zatím se Storm projevila k Pentu vyložene vstřícně. takže by to snad nemuselo ničemu vadit. dokonce i myslím, že i Storm jde především o Los a komunitu - kde by jimnak brala prostředky na tak exkluzivní dovolenu :D ?

klidně si nechám šéfredaktorku Beuš. a jsem zvědavá, jak je to s tím strachem. možná by o tom mohl vyjít článek :)

ještě něco jsem zapoměla?
„Jakýkoli náhled na realitu, který není zvláštní, je lživý.“ Nail Gaiman
Uživatelský avatar
Eternity
VIP Member
 
Příspěvky: 1019
Registrován: úte kvě 12, 2009 10:58 am
Bydliště: Holistická detektivní kancelář D&E, momentálně LoS, Příčná ulice

PředchozíDalší

Zpět na Pentagram

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron