Svačinový koutek

Redakce místního časopisu

Moderátoři: Beatrix, yohannka, Manori, Eternity

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Manori » pon úno 27, 2012 3:45 pm

Ještě jsem doplnila vysvětlení k anketě:)

Et:název bych nechala, je to zavedený pojem:) Toho se právě trochu bojím, snažme se rozhodnout ted, jestli sem, nebo vlastní web - přidělá mi práce a udělá mi to pak na LoSu bordel při přesouvání. Tyhle předělávky jsou pro mě daleko horší, než začít nový web z čisté vody.

Konkurence může podpořit další články, určitě..pokud bude vycházet hodně, jde trošku pokopat množství zobrazenýho na titulce. Ale taky omezeně, většina těhle nastavení mi funguje globálně, rozvrtám sloupce n titulce, rozkopne to pak kde co u profilů apod.
Jinak jak jsem psala vedle u ankety-je možný udělat šmírovací okýnka s novinkama, co se kde bude objevovat (na LoSu info z Pentu, na Pentu info z LoSu). Rozhodně souhlas s tím, že Storm by měl být ponecháno dění LoSu. (ne že by v Pentu to nevycházelo, ale aby to pak fakt nebylo furt dubl)

šéfredaktorka klidně at si zůstane,hehe, hlavně to chce někoho, kdo je často online a bude mít chut a čas to dělat. Beu zneužívám pravidelně jako testovacího králíčka, ale jestli chce někdo další..nejni problém (Styx ví, že občas jsem náročnější a přizývám do trojky:D)
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 3302
Registrován: sob pro 27, 2008 2:03 pm
Bydliště: Nautilon

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Beatrix » pon úno 27, 2012 4:16 pm

"klidně ať zůstane", tak vám holky děkuju za jednoznačnou volbu :P Né ale fakt, pokud by se chtěl kdokoliv angažovat, tak samovolbu provádět nehodlám. Možná ani nebude čeho, jak se tu domluvíme...

Et ona Storm neměla až tak moc možnost říct "ne-e, v žádným případě" :pii

My králíci máme pernej život! Ale co bysme pro vás neudělali, že! :heaven: :hell:

Taky...se zamýšlím nad tím, jestli třeba ty vtípky a tak fakt nešvihnout třeba na Mýtinku na nástěnku, jestli jsou vlastně takový ty kuk-obrázky natolik požadovaný, aby se kvůli tomu jebalo do hlavní stránky. Čtenost to ukazuje v rámci možností docela slušnou, na druhou stranu pro mou osobní potěchu splní účel i to hození linku na nástěnku.
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Beatrix » stř úno 29, 2012 9:24 pm

Prozatímní kostra novýho pentagramu - vyjadřujte se, hlasujte, raďte... :vyprask:
(Zejména co se názvů týče budeme potřebovat help)

OBĚŽNÍK
Novinky
Blahopřání
Spam (nebo mě napadlo ještě Das Wort zum Montag - to bych totiž ráda
jako podrubriku úvodníků, když se zadaří...ale pokud má někdo lepší název,
do toho!)

DRABBLATA (to bych chtěla určitě jinej název...nenapadá mě jakej..)
Adventní kalendář (s tím počítat, ale založil by se až aktuálně před
vánocema, ať tam nestraší prázdnej, nebo se šoupne pod něco
jinýho..možná...já nevím, nenapadají mě ani moc podrubriky, tak co to
nechat jako jednu a kdyžtak to pak roztřídit? budou tam možná nějaký
výtvory Et jak dává, snad drabblata a ten kalendr..)

BREAK (opět bych rači jinej název)
Vtipy (jinej název)
Coffee Break
Filmový týdeník (??? - Manori navrhuje něco jako byly mudlovské hvězdy, upoutávky na seriály atd. - do jaké rubriky a jakej název?)
Čtenářský denník (??? Jak furt doporučujete knížky na chatboxu?

DRBY (jinej název...Co nového u sousedů? Co, kdy, kde, jak? Nemůžu
najít nic výstižnýho, českýho, nestupidního...a podrubriky si též
nejsu moc jistá, možná zatím žádný)
Neuvěřitelné
Uvěřitelné
Téměř pravdivé
(Né netuším, ale Et mě navedla na tohle)

KOTLÍK
Ezo (Astro-Ezo? není to Ezo moc krátký? kdyžtak možná rovnou Ezoterika..)
Kuchyně
LoScars
(vyhovuje? dá se pod astro narvat všechno? Loscars potom buď sem nebo
do drbů? a kuchyně..sběrnější než recepty, ovšem opět možnost lepšího
názvu..)

Tak se do toho pusťte!
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Manori » čtv bře 01, 2012 11:38 am

Napadá mě Místo astro - spíš..Ezo? jako ezoterika? kdyby měl někdo třeba ambice psát nějaký...nevím, postřehy, k svátkům, sny, kouzla..to co kdysi dělala Darkness... je to takovej širší název, který všechny tyhle blbinky může dát do jednoho...
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 3302
Registrován: sob pro 27, 2008 2:03 pm
Bydliště: Nautilon

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Eternity » čtv bře 01, 2012 1:47 pm

holla.

já si to promyslím, ty názvy. mám moc věcí v práci a mozek na jiné vlně. ale teď bude chvíli čas, takl kdyby to a) počkalo, b) dalo se přejmenovat časem, tak slibuji, že se zamyslím a něco vypotím, navrhnu.

jinak ku mé očekávané a očekávatelné aktivitě:
občas bych asi i něco ke snům (dráždí mě ta Styx s rytím - tudíž bych chtěla něco jako LoSí snář :) ), třeba i k horoskopům či koulíčkům a tak. možná i svátky a tak.
další parketou je něco jako ty drby, ale ani ne od sousedů, spíš ty neuvěřitelné obráky jako sady kufrů, deštník s fuckovacím prstem a tak.
drablle bych ráda přispívala, adventní i případně jiné, jak to vede Yohannka. ale nevím teď, jestli bude něco ala Morfeovy dárky pokračovat. možná.
Beuš, nechápu co myslíš pod "spam" a ten název v němčine (jsem jazykový ignorant). nechápu, co chtěl básník říct.
vtipy nebo recepty, když se urodí něco zajímavého - proč ne?
moc se mi líbí filmové/seriálové upoutávky, filmový týdeník, čtenářský denník a Nedělní chvilka poesie :) - nějak to zábavně pojmout. pak může vtipně vyjít i anotace na skripta z ekonomie, když se pěkně zaměříme na téma "co právě čtete." :)
kulturní okénko (případně kulturní chlívek ;) ) by byl fajn! (dokonce myslím, že mám ještě něco schovaný, co si psala Tir do Můjmilýdenníčku k mudlovským hvězdám a nikdy jsem to nedotáhla do konce a do Pentu.

hele a bude to furt tedy Pentagram? nebude to třeba Nový Pentagram? :D
„Jakýkoli náhled na realitu, který není zvláštní, je lživý.“ Nail Gaiman
Uživatelský avatar
Eternity
VIP Member
 
Příspěvky: 1019
Registrován: úte kvě 12, 2009 10:58 am
Bydliště: Holistická detektivní kancelář D&E, momentálně LoS, Příčná ulice

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Beatrix » čtv bře 01, 2012 2:30 pm

Man: Jako víceméně okultní ignorant ani moc přesně netuším co spadá do jaké kategorie, takže názvy tohohle mileráda nechám na vás! jen jak sem tam připsala, není Ezo takový moc krátký a možná i nejednoznačný? (že se člověku moc nevybaví co tím autor vůbec myslí..)

Et: Ták...nějakou chvílu to asi počká, ale bylo by dobrý mít koncept, ať to manori nemusí předělávat furt. No na koleně to teda asi taky nevymyslíme...

snář by byl bezva, i svátky a to všechno co de mimo mě ;o))
yohannka asi drabble už nevede-nepovede, jak sem tak postřehla, ovšem né, že bych jí hodlala bránit! no nehlásila se k tomu. ale tu rubriku bych i tak ráda udržela, líbila se mně.

přidala sem nápad k drbům na rozdělení. ale je to spíš tak nějak aby tam něco bylo, než že by se opdle toho dalo moc řídit...ačkoliv to sipak můžem doladit interně.

Spam/Wort zum Montag - to bude podrubrika úvodníků, takže jako taková se vás týká jen jako čtenářů ;o) - jestli nechcete psát úvodníky! taky možno! :D (teda v tomto sem tak nějak vyšla z toho, že asi "no tak ju na tom postu nechce, nikdo jinej to dělat nechce, snad nás nebude moc štvát..." pořád ještě se můžete ale ozvat!) - nic-mé-ně: Das Wort zum Sonntag (nevím jak se to překládá, asi Slovo na/k neděli?) je vysílání dvou stanic, který se vysílalo myslim v sobotu večer po zprávách a nějakej kněz, či jinej křesťan se tam vyjadřoval. Ale taky je to písnička od jedné mé oblíbené kapele (pokud na to dojde, upozorním na ni v článku...) tak mě napadlo udělat z toho Slovíčko k pondělku, kde se budu prozměnu místo papežů vyjadřovat já. Jo, Spam je výstižnější.... :pii - Tohle bych fakt nechala na vás, pokud vás má německá úchyla ruší, rozhodně to tam procpávat nebudu.

No proto sem se ptala, jestli jedem ještě pod starýým názvem..uvažuju i co s bannerem záhlavním...případně reklamním... Pentagram No. 2 :pii

tak mrknite na změny a jedem dál! vymýšlíme!
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Eternity » čtv bře 01, 2012 3:21 pm

název - klidně ať zůstane, byl to jen žertíček, větříček (= tedy prd :D )

němčina mne nikterak neruší, jen tomu nerozumím - jako "den v týdn"(nevím kterej)u a "slovo" rovněž jsem pobrala, ale nechápala jsem, zde se nejedná snad o idiom. jinak nic nevadí. jinak se těším na vyjadřování papeže Beuš I. :lol: (už máš neprůstřelný Beamobil v módním odstínu? :mrgreen: )

myslela jsem, že když budou řekněme vtipy pod záložkou "vtipy" a na místě v "mapce webu", kde je chceme mít, tak fajn a třeba za měsíc by se tam dalo změnit nadpis na "povedená taškařice", či "pobavit se nejen do pláče". to právě nevím, jak moc jde a jak moc to odrovná vá Man, třtinu ve větru se zdravím nalomeným, unaveným.

hehe, čtenářský denník byl jen takový atavismus že základky a rýmuje se s filmovým týdeníkem. pak by ovšem nedelní chvilka poesie byly ty Beuščiny promluvy k národu :)
„Jakýkoli náhled na realitu, který není zvláštní, je lživý.“ Nail Gaiman
Uživatelský avatar
Eternity
VIP Member
 
Příspěvky: 1019
Registrován: úte kvě 12, 2009 10:58 am
Bydliště: Holistická detektivní kancelář D&E, momentálně LoS, Příčná ulice

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Beatrix » čtv bře 01, 2012 4:31 pm

Né já to myslela vážně, že kdyby se po změně názvu prahlo, tak bych se ani moc necukala...ale nevadí mi ani zůstat old school...

Ony sou to takový moje...oblíbenosti tyhle věci noo :heaven: Dokud je to jen idiom, je to ještě dobrý, až bude Bea idiot, bude to horší. Láách! Jistěě! Beamobil už je zadanej Mercy!

Jj, to počítám, že se časem budou dolaďovat názvy, ale právě manori to tam musí kdesi mazlit, tak ať se s tím pak drbe co nejmíň.

chvilku poesie, bo koutek poesie sem uvažovala k drabblům, ale pak sem si říkala, že by se prooza mohla cítit uražena... :shoced2*
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Manori » čtv bře 01, 2012 10:20 pm

Et: práávě s tím filmovým/seriálovým/knižním týdeníkem jsem to tak myslela, tak nějak odlehčeně, a i tak to upozornění na něco zajímavého...vycházím z toho, jak a o čem se občas i baví na chatboxu...

ad Rubriky obecně, ono stačí i jen prozatímní název, když budete mí představu, co tam bude..ideálně - když napíšete název a krátkou větičku vo co go. -To se tam dá přidat, aby byl zveřeněný popisek kategorie (až zmlátím nastavení kategorií, aby poslouchaly jak mají). Přepsat název se dá, ale abych nemusela moc přesouvat nebo rušit..případně třídit články..ono se to pak rádo rozesr-sypává.


No, jinak se Pent pomalu loupe, mám natažený systém, ted dolaďujem s Beuš, co by to tak mělo umět (tedy, Beu napadne a já hledám, neb vyšla nová verze joomly před pár týdny a je to úúúplně jinak), vzhled rádoby taky je (Beuš, ten banner počká, jde dát pryč ta kolonka:) a až budeme něco mít, ideálně asi spíchnu něco v Gimpu, spolu k obrázku do záhlaví, jak je tam ted ta nudle se stromem:D) Samozřejmě k tomu by pak šly už vyříznout nebo zmenšit i malé reklamní bannerky...nebo jestli si vyrobíš, klidně to tam vrznu:)
Ono stejně, jakmile se to rozběhne, tak se vyrojí dalších tisíc věcí, než se to vychytá všecko a utřepe...pak už to bude pohoda, on ten systém šlape dobře, jen ho odladit pro to, co potřebujem...
Fantazie nevede k šílenství. Co vskutku k šílenství vede, je rozum.
Fantazie opuštěná rozumem plodí nemožné stvůry. Spojená s ním je matkou všech umění a zdrojem jejich zázraků.
- Francisco de Goya y Lucientes-
Uživatelský avatar
Manori
Site Admin
 
Příspěvky: 3302
Registrován: sob pro 27, 2008 2:03 pm
Bydliště: Nautilon

Re: Svačinový koutek

Příspěvekod Beatrix » pát bře 02, 2012 12:51 am

Klaňte se Manori!
Ano Bea neustále buzeruje - buď je písmo moc malý, nebo moc velký, nebo nějakej divnej typ, a proč je tam tohle a támhleto.. :pii (bea by sama sobě zablokovala přijímání mailů!)

banner uvidíme, páč nevím ani z čeho, pohledám co kde mám, co najdu, ale počítám s tím, že si dáme načas...

co se mně hodně líbí je, že se klikne na nadpis článku a su v něm, to v DV myslím nejde a chybí mi to tam.
Die Situation ist nicht ausweglos, sondern beschissen.
Uživatelský avatar
Beatrix
VIP Member
 
Příspěvky: 6538
Registrován: sob pro 27, 2008 8:35 pm
Bydliště: Hospůdka Na Mýtince

PředchozíDalší

Zpět na Pentagram

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron