Putování s Magnusem za vikingskými mohylami

Akce Styx a jejích postav

Moderátor: Styx

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Styx » ned kvě 20, 2012 7:46 pm

+dusí se bahnem, nemůže se nadechnout pod tíhou těla obludy, má pocit, že jí plíce každou chvíli prasknou. Zalyká se krví, která se na ni valí z Grendelova useknutého krku. Pořádně se nadechne, až když ji Magnus zbaví tíhy a ona se vyškrábe na všechny čtyři. Rozkašle se a plivá krev, ne však vlastní. Sleduje přitom Magnuse, jak zasadí bestii poslední ránu a vydechne úlevou. Postaví se na vratké nohy a nejistým krokem přistoupí k Magnusovi. Hledí mu do očí, dlouhé vlasy mokré a slepené od černého deště a bláta, obličej ušpiněný od krve, s čerstvými ranami na svém těle. Přestože ztratila mnoho krve a je zesláblá, hlavu drží vítězně vzpřímenou a zlehka se usmívá+ Je po všem +řekne tiše, pak ho nečekaně obejme kolem pasu a položí si hlavu na jeho hruď, šťastná, že svůj boj o život vyhráli+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Magnus Arnar » ned kvě 20, 2012 8:54 pm

Styx: Je po všem..+zopakuje znaveně a pohladí jí zablácenou rukou po zablácených vlasech. A jak ho ona obejme, obejme i on jí. Chvíli jen ztěžka dýchá, ale pak cítí, jak mu Styx v objetí slábne a spíš než by ho objímala, se o něj opírá. Zvedne jí do náruče a trochu zmateně se rozhlíží až uvidí, co potřebuje. Nějakých sto kroků od nich se zračí čistě vyhlížející tůňka. Tam se zesláblou Styx zamíří, sám krvácející z četných ran, aby je oba omyl a ošetřil. Když se mu Styx v náručí zavrtí, pevněji ji u sebe udrží.+ Moc se nehýbej, jsi hodně zraněná...+zahučí a opatrně jí položí na pevný ostrov trávy ostřice rostoucí po obvodu tůně.+
Uživatelský avatar
Magnus Arnar
Mág
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned bře 11, 2012 12:23 am

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Styx » ned kvě 20, 2012 9:52 pm

+určitě by zvládla dojít k tůni i po vlastních, ale proti jeho silným pažím vůbec nic nenamítá. Když ji Magnus nese v náručí, nenápadně si ho prohlíží, prostě se tomu neubrání, když ho má tak blízko. Sedne si do trávy a nedbá na jeho výzvu, aby se moc nehýbala. Hrdost jí nedovolí, aby se nechala mýt cizím mužem. V jezírku si opláchne obličej a pak s velkou námahou smyje špínu z celého těla. Pořád přitom po očku pozoruje Magnuse, ale mlčí. Opatrně si omyje ránu na hrudi po drápech, a pak i tu na stehně po ostrých zubech, ve tváři se jí zračí bolestivá křeč. Nedá jí to však a po chvíli se ho zeptá na to, co se jí honí hlavou+ Jak jsi to myslel... tamto... +neodváží se zopakovat to jeho Miluji tě, doufá, že Magnus pochopí, na co naráží+ To je bojový pokřik vikingů? +uculí se+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Magnus Arnar » pon kvě 21, 2012 5:34 pm

Styx: +Také se omeje a docela neopatrně si proleje rány ledovou vodou, aniž by hnul brvou. Pak vytáhne z tlumoku pytlík s bylinkami, nabere si vodu do helmice a bylinky v nich nechá máčet. Ač je voda studená, výluh za chvilku začne příjemně vonět.+ Co jsem jako myslel?+ poklekne k ní a prohlédne si její ošklivé zranění na stehně.+ Jako, aby ses moc nehýbala?+ Podívá se na ní vážně, ale v očích má poťouchlé jiskřičky.+ To znamená, že když ti řeknu, aby ses nemoc nehýbala, tak se tady nemáš co omývat vodou a chvilku v klidu sedět...a nebo to, jak jsem křičel...uteč?+ Skoro se až usměje.+ Některé národy místo bojového pokřiku volají..Utíkejteee!!!+ Utrhne si kus košile, cár namočí do bylinek a přiloží je Styx na ránu.+ Za chvilku ucítíš teplo...
Uživatelský avatar
Magnus Arnar
Mág
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned bře 11, 2012 12:23 am

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Styx » pon kvě 21, 2012 7:59 pm

+musí se zasmát, jak se Magnus vtipně vytáčí z odpovědi+ Tak zrovna tohle jsem nemyslela +poznamená s úsměvem, přijde jí, že se mu moc nechce o tom mluvit, že se v zápalu boje prostě neovládl a teď toho nejspíš lituje+ Asi se mi jen něco zdálo +řekne taktně, ale dál se usmívá. Opře se zády o kmen a chvilku pozoruje jeho soustředěnou tvář, když se sklání nad jejím zraněním+ Jsi velice statečný muž. Zachránil jsi mi život. Děkuji... +pomalu zavře oči a koncentruje se na účinek bylin, které skutečně začnou příjemně hřát a blahodárně působit na ránu+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Magnus Arnar » úte kvě 22, 2012 7:31 pm

Styx: Budu se muset zamyslet nad tím, co jsi myslela..+zvedne oči od její nožky a docela nepokrytě se usměje.+ Nejsem o nic statečnější než ty...a stejně jako jsi řekla včera - ty bys pro mě udělala to samé. Dnes bychom jeden bez druhého nepřežili.+ Nechá kus kušile s bylinkami přitisknutý na Styxiině nožce a utrhne si druhý cár.+ Ovšem, v zápalu boje člověka napadají různé věci...třeba - je to jeho poslední den? Je to, co právě řekl, to poslední, co vyslovil? Řekne-li má mysl, že rád zemřu jako hrdina v boji, pak mé tělo chce ještě dobýt tvrze, v nichž přísluší bojovat jen s mým jedinečným kopím...+zdá se a je to i pravda, Magnus se usmíval a druhý namočený kus látky teď přiložil na její poškrábaný hrudník.+ Což nevolá tvé krásné tělo tváří v tvář smrti po životě?
Uživatelský avatar
Magnus Arnar
Mág
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned bře 11, 2012 12:23 am

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Styx » úte kvě 22, 2012 11:36 pm

Tak doufám, že ode mě nebudeš chtít, abych to zopakovala +oplatí mu stejnou měrou ten jeho šibalský úsměv+ Tví bohové chtěli, abychom byli dnes spolu. Ještě nenadešel čas odejít do Valhally. Byla by to škoda, když jsme se teprve včera seznámili, nemyslíš? +uculí se na něj+ Ty pocity moc dobře znám. V ohrožení života mi vždycky blýskne hlavou, jestli jsou to mé poslední okamžiky. V těch chvílích mě napadá milion věcí, které musím udělat, pokud mi bůh dá ještě šanci a já to přežiju. Nic důležitého by člověk neměl odkládat, protože by se mohlo stát, že by to už příště nemusel stihnout +pousměje se+ Tak to máš opravdu motivaci přežít +uculí se pobaveně na ty jeho dobyvatelské touhy a pak se zamyslí nad jeho otázkou+ Tváří v tvář smrti prožívám svůj život na maximum. Se vším všudy.
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Magnus Arnar » stř kvě 23, 2012 10:34 pm

Styx:+ Nedívá se jí do očí, neb ošetřuje její rány, ale vnímá každé její slovo velmi pozorně.+ pravá Dcera severu! Každý den prožít tak, jako by byl poslední. V našich případech takové dny mohou nastat prakticky každý den...+a už zase se usmívá.+ Od předvčerejšího večera, kdy jdem zaklepal u tvých dveří, moje putování dostalo nový smysl. Není jen o bratrech a otci, ale více o mně. o bozích, kteří vedou mé kroky...+Asi by mluvil i dál, ale všimne si, že Sytx má též zle odřený bok.+ Otoč se víc ke mně...+ Sjede svou horkou dlaní po jejím rameni.+
Uživatelský avatar
Magnus Arnar
Mág
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned bře 11, 2012 12:23 am

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Styx » čtv kvě 24, 2012 6:10 pm

Přesně tak. Každý den, každou hodinu, každou minutu je potřeba si vychutnávat a nepromarnit ji +kousek od nich se najednou ozve žbluňkající zvuk. Otočí se a ještě stačí zahlédnout, jak si bažiny stahují do svých útrob Grendelovo tělo, voda kolem něj bublá, jakoby se vařila. Po chvíli se nad ním zavře hladina a je po všem. Mrtvé ticho jako mávnutím proutku přeruší zpěv ptáků, kvákání žab a další rozmanité zvuky močálů+ Jednoho nebezpečí jsme se zbavili +oddychne si úlevně+ Nevíme ale, co nás čeká dál +mrkne uličnicky na něj, tuší, že Magnus se jen tak něčeho nezalekne+ Otočit...? +zprvu nechápe, dokud si nevšimne, že je zraněná i na boku, ani neví, kdy a jak k tomu přišla. Pohodlně si lehne na zdravý bok, tváří k němu a s důvěrou se nechá od něj ošetřovat, docela si to jeho hýčkání užívá+ Jsi taky zraněný +všimne si přitom, jak ho zvědavě pozoruje+
Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam
Ne nám, Pane, ne nám, ale jménu svému dej slávu
(heslo templářského řádu)
Uživatelský avatar
Styx
VIP Member
 
Příspěvky: 6691
Registrován: úte pro 30, 2008 8:13 pm
Bydliště: Eagle Rock, England

Re: Cesta za objevováním vikingských mohyl

Příspěvekod Magnus Arnar » čtv kvě 24, 2012 10:26 pm

Styx: +Nejprve jí ošetřuje v sedě, jak leží na boku vedle něj, ale pak si také lehne na bok, neb i on je zraněný a leh mu dělá lépe. Jejich nosy se téměř dotýkají a Magnus jemně hladí Styx po zraněném boku, jak jí po něm roztírá bylinky.+ Vše, co nás čeká dalšího, nemůže být jinak, než zajímavé...Naše meče ztvrdily své přátelství, naše ústa však ještě čekají... :pii + jak je blízko, políbí Styx - jen lehce, sotva se dotkne jejích úst. A pak se vrátí zpět k ošetřování.+ Jo...myslím, že moje pravá ruka je dost poškrábaná...dost mi v ní cuká...+ ohodnotí své zranění jakoby nic..+
Uživatelský avatar
Magnus Arnar
Mág
 
Příspěvky: 258
Registrován: ned bře 11, 2012 12:23 am

PředchozíDalší

Zpět na Styx Universum

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron